• POL-MOT Auto SA
  Kategoria
  Motoryzacja i transport
  Założenie
  03 . 2000
  POL-MOT Auto SA był jedną z największych wielomarkowych firm dealerskich w Polsce. Powstała w 1995 r. i należy w 100% do POL-MOT Holding SA – spółki z kilkudziesięcioletnimi tradycjami na polskim rynku motoryzacyjnym. Początkowo działalność POL-MOT Auto koncentrowała się na serwisie i dystrybucji części zamiennych do samochodów marek Opel, Rover, Daihatsu oraz sprzedaży aut marki Daewoo. Kluczowy dla rozwoju firmy okazał się rok 1998, kiedy POL-MOT Auto zawarł umowę dealerską ze Škoda Auto Polska i otworzył na warszawskim Żoliborzu swój pierwszy salon i autoryzowany serwis. Kolejne dwa oddziały Škoda powstają w latach 2005-2006 w Warszawie na Bielanach oraz Ursynowie. W 2006 roku do grupy POL-MOT przyłączona zostaje spółka POL-MOT Car z Podlasia (Białystok, Łomża, Bielsk Podlaski) oraz kielecki punkt dealerski spółki Invest-Mot. W roku 2007 POL-MOT Auto rozpoczyna działalność dealerską w markach Opel i Chevrolet, najpierw w Kielcach, a następnie we Włocławku. W 2010 roku z ul. Felińskiego do nowego obiektu przy ul. Połczyńskiej 125 w Warszawie zostaje przeniesiony salon i serwis Škoda, zaś w następnym roku pod tym samym adresem uruchomiony zostaje nowy oddział marki Peugeot. W 2018 roku rusza w Kielcach działalność dealerska marki Nissan.

  Obecnie POL-MOT Auto swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm, które od wielu lat wyposaża we flotę samochodową. Ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży samochodów nowych i używanych oraz wynajmie. Realizuje także usługi z zakresu finansowania, serwisowania, likwidacji szkód i ubezpieczeń.

  O pozycji POL-MOT Auto na polskim rynku motoryzacyjnym świadczą wysokie lokaty zajmowane w dorocznych rankingach TOP 50 największych dealerów samochodowych w Polsce. W rankingu skumulowanym 10-lecia za lata 2007-2016 Spółka zajęła 5 miejsce w Polsce. Tylko w tym ostatnim dziesięcioleciu POL-MOT Auto sprzedał prawie 45.000 nowych samochodów marek: Škoda, Peugeot, Opel, Chevrolet i Fiat. W tym czasie autoryzowane serwisy POL-MOT Auto wykonały niemal 450.000 napraw. Firmie zaufało więc kilkaset tysięcy osób, które regularnie odwiedzają salony i serwisy POL-MOT Auto. Wielkim atutem firmy jest też z pewnością doświadczony i profesjonalny zespół.
 • URSUS S.A.
  Kategoria
  Maszyny rolnicze
  Założenie
  01 . 2000
  Ursus SA to innowacyjna i nowatorska firma z sektora motoryzacyjnego. Jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych, a także liderem segmentu elektromobilności. Marka Ursus ze swoją 125-letnią tradycją stała się synonimem mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa, zarówno w kraju, jak i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają na oczekiwania i potrzeby wszystkich pokoleń rolników - łączą w sobie tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle Spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym także autobusy elektryczne i hybrydowe. W ubiegłym roku spółka wygrała największy w Europie przetarg na dostawę ekologicznych, elektrycznych autobusów organizowany przez miasto Zielona Góra. Po stolicy województwa lubuskiego kursować będzie 47 sztuk elektrycznych autobusów Ursus City Smile. W ramach zebranych zamówień firma dostarczy do sześciu polskich miast 100 pojazdów komunikacji miejskiej. Największym przełomem w działalności firmy okazał się projekt elektrycznego samochodu dostawczego ELVI, który zaprezentowano podczas targów przemysłowych w Hanowerze. Pojazd przechodzi obecnie proces homologacji.

  Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i za granicą.
 • Kategoria
  Brokerstwo
  Konsorcjum Brokerów Ubezpieczeniowo - Finansowych "GENERAL BROKERS" Sp. z o.o. rozpoczęło swoją działalność 2 października 2000 r w oparciu o Zezwolenie nr 884/00 Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń. Należymy do Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. Razem z innymi firmami brokerskimi jesteśmy współinicjatorami tworzonej Izby Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych.
 • URSUS BUS S.A.
  Kategoria
  Motoryzacja i transport
  Założenie
  06 . 2015
  Ursus Bus S.A. wchodzi w skład grupy kapitałowej POL-MOT Holding S.A.. Firma ze 100%-owym polskim kapitałem, została utworzona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nisko i zero-emisyjne środki transportu publicznego. Od początku swojej działalności Ursus Bus produkuje autobusy o napędzie elektrycznym, trolejbusy i niskoemisyjne autobusy z silnikami diesel EURO6. Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską i produkcyjną, gwarantującą najwyższą jakość oferowanych pojazdów oraz innowacyjność stosowanych rozwiązań. Główna siedziba spółki oraz zakład produkcyjny Ursus Bus zlokalizowane są w Lublinie, miejscu od dziesięcioleci związanym z branżą motoryzacyjną przez co zapewnia sobie naturalny dostęp do wykwalifikowanych kadr. Ursus Bus poprzez globalne postrzeganie sfery transportu publicznego, wyznacza nowe i unikalne trendy w obszarze logistyki miejskiej, elektro-mobilności i ochrony środowiska naturalnego. Dynamicznie rozwijająca się firma, jest rozpoznawalna zarówno na rynku krajowym jak i za granicą.
 • Kategoria
  Budownictwo i nieruchomości
 • Kategoria
  Budownictwo i nieruchomości
 • Kategoria
  Budownictwo i nieruchomości
 • Kategoria
  Brokerstwo
 • Kategoria
  Motoryzacja i transport
 • Prologus Sp. z o.o.
  Kategoria
  Motoryzacja i transport
  Prologus – jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, specjalizującym się w oferowaniu kompleksowych rozwiązań logistycznych, dostosowanych do potrzeb klientów. Obsługujemy ładunki na wszystkich szerokościach geograficznych transportem morskim, lotniczym, drogowym, kolejowym w systemie „door to door”, a także z zastosowaniem rozwiązań intermodalnych. Zajmujemy się również obsługą celną, portową, wykonywaniem stosownych badań, uzyskiwaniem certyfikatów, magazynowaniem. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół jest gotowy do pomocy w osiągnięciu Twojego celu. Naszym Klientom oferujemy profesjonalny, najwyższej jakości serwis, dostosowany do indywidualnych oczekiwań każdego z Kontrahentów.